O ŁDB sp. z o.o.


Łódzki Dom Biznesu sp. z o.o. jest Instytucją Otoczenia Biznesu, gdzie teoria z praktyką siada wspólnie do stołu rozwiązując najbardziej zagmatwane problemy. Spółka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie świata biznesu, nauki oraz podmiotów publicznych na usługi strategiczne w kierunku właściwego rozwoju.


Łódzki Dom Biznesu sp. o.o. jest instytucją doradczą, która łączy świat przedsiębiorców, samorządy oraz świat nauki w celu podejmowania wspólnych inicjatyw projektowych i rozwojowych. Spółka integruje różnych partnerów w odpowiedzi na ich potrzeby związane z poszukiwaniem nowych obszarów do inwestowania, nowych rozwiązań organizacyjnych, doradztwa specjalistycznego, wiedzy eksperckiej.


Specjalizujemy się w działalności doradczej i szkoleniowej w zakresie finansowania projektów ze środków Unii Europejskiej, m.in. w obszarach Innowacji, działalności B+R, nowych technologii, internacjonalizacji przedsiębiorstw, realizacji inwestycji o charakterze publicznym. Wspólnie z klientami realizujemy kluczowe projekty, oferując wsparcie przy zamówieniach publicznych i procedurze zamówień zgodnej z zasadą konkurencyjności oraz przy rozliczaniu wniosków o płatność.


Ważnym obszarem działalności naszej firmy są szkolenia. Na życzenie klienta, zbadamy jego potrzeby szkoleniowe, dopasujemy i zaoferujemy odpowiedni program i tematykę, tak aby w jak największym stopniu zaspokoić oczekiwania i podnieść kompetencje naszych partnerów.


ŁDB sp. z o.o. posiada zaplecze, które gwarantuje świadczenie usług doradczych na najwyższym poziomie pod kątem dostępności i zapewnienia odpowiednich warunków do pracy. Biuro spółki mieście się w Instytucie Europejskim przy ul. Piotrkowskiej 262/264 w Łodzi i zapewnia dostęp dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie pomieszczenia biurowe wyposażone są w niezbędny do zarządzania firmą i prowadzenia obecnie oferowanych usług doradczych i szkoleniowych sprzęt biurowy – komputery typu laptop, drukarki biurowe, skanery, projektor multimedialny oraz dostęp do internetu. Spółka zapewnia dostęp do 2 sal konferencyjnych (w tym sali Centrum Konferencyjno-Dydaktycznego IE z możliwością organizacji dużych wydarzeń szkoleniowych i konferencyjnych, również wymagających zapewnienia tłumaczeń symultanicznych), 3 wyodrębnionych pomieszczeń na spotkania indywidualne, 2 lokalizacji typu open space na spotkania B2B i konsultacje, darmowy, duży parking dla umawiających się klientów. Lokalizacja biura w samym centrum miasta Łodzi pozwala również na łatwy dostęp zainteresowanym środkami komunikacji miejskiej.


Do grona głównych klientów/partnerów ŁDB sp. z o.o. należą:

 • Przedsiębiorstwa w tym sektor MŚP,
 •  Jednostki samorządu terytorialnego,
 •  Instytucje zrzeszające przedsiębiorców,
 • Instytucje Otoczenia Biznesu,
 • Uczelnie wyższe,
 • Organizacje pozarządowe i inne.

 

Misja: „Budowanie z naszymi partnerami, w oparciu o twórczą kreację, otwartość i zaangażowanie,  odpowiedzialnej przyszłości w aspekcie gospodarczym, przy uwzględnieniu historycznego dziedzictwa stolicy regionu – Łodzi, w rozwijaniu przedsiębiorczości i budowaniu trwałego kapitału”.

 


Charakterystyka działalności Spółki Łódzki Dom Biznesu


Łódzki Dom Biznesu sp. o.o. jest instytucją doradczą, która od ponad 3 lat łączy świat przedsiębiorców, samorządy oraz świat nauki w celu podejmowania wspólnych inicjatyw projektowych i rozwojowych. Integrujemy różnych partnerów w odpowiedzi na ich potrzeby związane z poszukiwaniem nowych obszarów do inwestowania, nowych rozwiązań organizacyjnych, doradztwa specjalistycznego, wiedzy eksperckiej.Wspólnie z klientami realizujemy kluczowe projekty, oferując wsparcie przy zamówieniach publicznych i procedurze zamówień zgodnej z zasadą konkurencyjności oraz przy rozliczaniu wniosków o płatność. Dla wybranych partnerów jak wskazano powyżej spółka nadzoruje inwestycje budowlane pełniąc rolę inżyniera kontraktu, menadżera projektu. Posiadamy doświadczenie w prowadzeniu procesu budowlanego w oparciu o żółty FIDIC. Współpracujemy  inspektorami nadzoru budowlanego wszystkich branż: ogólnobudowlanej, sanitarnej, elektrycznej i drogowej oraz projektantami o wieloletnim doświadczeniu. Nadzorujemy inwestycje na nieruchomościach wpisanych do gminnych rejestrów zabytków.

Doradzamy przedsiębiorcom oraz koordynujemy dla nich proces uzyskania zezwoleń na prowadzenie działalności na terenie Specjalnych Stref Ekonomicznych. Oferujemy kompleksowe opracowania w postaci:

 • Studiów wykonalności,
 • Biznes planów,
 • Programów funkcjonalno-użytkowych,
 • Audytów energetycznych,
 • Innych dokumentów o charakterze, strategii, programów, ewaluacji i badań.


Bardzo ważnym obszarem działalności naszej firmy są szkolenia. Na życzenie klienta, zbadamy jego potrzeby szkoleniowe, dopasujemy i zaoferujemy odpowiedni program i tematykę, tak aby w jak największym stopniu zaspokoić oczekiwania i podnieść kompetencje naszych partnerów.

W naszej ofercie znaleźć można szkolenia m.in. w zakresie:

 • Technik efektywnej sprzedaży,
 • Efektywnego motywowania pracowników,
 • Negocjacji,
 • Budowania i zarządzania zespołem,
 • Zarządzania własną energią w pracy menadżera,
 • Efektywnej organizacji pracy zespołowej,
 • Budowania relacji z klientami,
 • Rozwoju i kierowania przedsiębiorstwem w oparciu o wartości,
 • Zarządzania czasem,

Nasi eksperci to wysokiej klasy specjaliści, którzy mogą przygotować dedykowany program szkoleniowy dla biznesu i nie tylko w zależności od potrzeb klientów (również w j. angielskim). Usługi szkoleniowo-doradcze oferowane prze IOB ŁDB sp. z o.o. są wpisane w Bazie Usług Rozwojowych na stronie www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl

 

Wybrane usługi ŁDB sp. z o.o. w podziale na główne grupy odbiorców:

 

Innowacyjny Biznes:

 • Opracowujemy strategie biznesowe w zakresie internacjonalizacji,
 • Analizujemy i budujemy modele zarządzania procesowego,
 • Wspieramy w procesie prowadzenia negocjacji,
 • Wspieramy w pozyskiwaniu finansowania z UE,
 • Pomagamy w procesie uzyskiwania decyzji na funkcjonowanie w obrębie Specjalnych Stref Ekonomicznych.
 • Oferujemy dopasowane do potrzeb szkolenia,
 • Oferujemy bony rozwojowe w ramach pełnienia funkcji operatora środków w projekcie Mennica Usług Szkoleniowych.

 

Nowoczesny samorząd:

 • Opracowujemy studia wykonalności, raporty, ewaluacje,
 • Przeprowadzamy badania, analizy, skalujemy „dobre praktyki”,
 • Wdrażamy modele zarządzania zasobami ludzkimi,
 • Wspieramy i doradzamy w pozyskiwaniu finansowania z UE,
 • Służymy pomocą prawną,
 • Oferujemy dedykowane szkolenia dla samorządów.

 

Przedsiębiorczy świat nauki:

 • Wspieramy i doradzamy w pozyskiwaniu finansowania z UE,
 • Współpracujemy w zakresie projektowania i realizacji prac B+R,
 • Współpracujemy w zakresie tworzenia zespołów eksperckich.

 

Nasze wyjątkowe usługi:

 • Executive coaching – dla menadżerów pracujących w środowisku j. angielskiego,
 • Innovation coaching – dla firm działających w środowisku j. angielskiego,
 • Szkolenia w j. angielskim w zakresie komunikacji międzykulturowej w biznesie,
 • Analiza, edytowanie i korekty dokumentów finansowych i biznesowych w j. angielskim

Wyszukiwarka

Aktualności

wesolego alleluja

14.04.2022

𝓦𝓮𝓼𝓸ł𝓮𝓰𝓸 𝓐𝓵𝓵𝓮𝓵𝓾𝓳𝓪!

🐣🐣🐣🐣🐣🐣🐇🌴 Niech te święta pomimo wszelkich niedogodności i ogólnego niepokoju niosą spokój i miłość.🤲😃👍Dużo zdrowia oraz wielu radosnych chwil przy świątecznym stole w gronie przyjaciół i bliskich, życzy 🙋‍♀️🙋‍♂️🙆💁‍♀️💚 Zespół Łódzkiego Domu Biznesu

Czytaj więcej...
RAPID

05.04.2022

Rusza PIĄTY nabór w ramach projektu RAPID – Regionalny Akcelerator Przedsiębiorstw Innowacji i Doświadczeń”

Od 14 kwietnia br. mikro, mali i średni przedsiębiorcy we wczesnej fazie rozwoju z województwa łódzkiego mogą składać wnioski w konkursie organizowanym przez Łódzki Dom Biznesu sp. z o.o. Więcej informacji znajdziecie w zakładce NABORY, oraz pod adresem mailowym: konsultacje@rapidakcelerator.pl

Czytaj więcej...
czwarty nabor

24.02.2022

Czwarty nabór w ramach projektu potrwa do 28 lutego 2022 r.

🔴👉 Uprzejmie informujemy, że czwarty nabór w ramach projektu „RAPID – Regionalny Akcelerator Przedsiębiorstw Innowacji i Doświadczeń” został wydłużony do 28 lutego 2022 r.🔴 Zachęcamy również do kontaktu:pod numerem telefonu ☎ 798 789 500 lub mailowo 💻 konsultacje@rapidakcelerator.pl

Czytaj więcej...
wydłuzenie

18.02.2022

Wydłużenie oceny aplikacji w projekcie w ramach 3 naboru, oraz wydłużenie naboru 4 do dnia 25 lutego 2022 r.

Ocena aplikacji w naborze 3 w projekcie RAPID została przedłużona do dnia 25 lutego 2022 r. Uprzejmie informujemy, iż ocena aplikacji złożonych w naborze 3 w projekcie „RAPID – Regionalny Akcelerator Przedsiębiorstw Innowacji i Doświadczeń” zostaje przedłużona do dnia 25 lutego 2022 r. Nabór 4 w ramach projektu potrwa do 25 lutego 2022 r.Uprzejmie informujemy, że czwarty nabór w ramach projektu „RAPID – Regionalny Akcelerator Przedsiębiorstw Innowacji i Doświadczeń” został wydłużony do 25 lutego 2022 r. Zachęcamy również do kontaktu: pod numerem telefonu 798 789 500 lub mailowo konsultacje@rapidakcelerator.pl

Czytaj więcej...
RAPID

04.02.2022

Ocena aplikacji w projekcie RAPID została przedłużona do dnia 18 lutego 2022 r

Uprzejmie informujemy, iż ocena aplikacji złożonych w naborze 3 w projekcie „RAPID – Regionalny Akcelerator Przedsiębiorstw Innowacji i Doświadczeń” zostaje przedłużona do dnia 18 lutego 2022 r. W przypadku wcześniejszego zakończenia oceny stosowna informacja zostanie zamieszczona na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej...
czwarty nabór

27.01.2022

Rusza CZWARTY nabór w ramach projektu „RAPID – Regionalny Akcelerator Przedsiębiorstw Innowacji i Doświadczeń”

Rusza czwarty nabór projektów na rozwój rentownych, skalowalnych i powtarzalnych modeli biznesowych opartych na innowacjach w ramach projektu „RAPID – Regionalny Akcelerator Przedsiębiorstw Innowacji i Doświadczeń”.Od 4 lutego br. mikro, mali i średni przedsiębiorcy we wczesnej fazie rozwoju z województwa łódzkiego mogą składać wnioski w konkursie organizowanym przez Łódzki Dom Biznesu sp. z o.o. Więcej informacji znajdziecie w zakładce NABORY, oraz pod adresem mailowym: konsultacje@rapidakcelerator.pl

Czytaj więcej...